Valóban. Ha visszagondolunk a régi időkre – akiknek nincsenek ilyen emlékei, azok is láthattak régi fotókat –, a fürdőkád egy egyenes vonalú kádat jelentett mindenki számára. Ez volt elérhető, mindenki ezt használta. Azonban hazánkban is megjelentek a különböző fazonok, háttérbe szorítva az évszázadokon át uralkodó, egyenes vonalú kádakat.
Ma már mindenki ízlése, elképzelései szerint válogathat a különböző, formatervezett fürdőkád kínálatból. Természetesen van még az egyenes típus, de emellett megjenetek a sarokkádak, az aszimmetrikus kádak, a szabadon álló, különleges formájú (ezek között is van egyenes vonalú) kádak. És ezek a továbbfejlesztett, továbbgondolt formatervezésű kádak kissé háttérbe is szorították a korábban egyeduralkodó egyenes fazont.
Kínálatunkban is sokféle típus közül választhatnak vevőink. Sokak már úgy érkeznek, hogy pontos elképzelésük van a méretekről, formáról, de ha nem, úgy akár tervezési ötletekkel, tanácsokkal is segítünk a kiválasztásban.
A következőkben kiemelünk néhány típust, amelyekről megosztunk néhány gondolatot.
Egyenes fürdőkád
Nos, ha már ilyen hosszú ideig volt egyeduralkodó, kezdjük vele a sort. Az utóbbi időkben az egyenes kádak rendkívüli változatosságot mutatnak. Ez nem fog első pillantásra egyértelműen látszani, de a korábbi időkhöz képest azért jelentős a változás. Azt tudni kell, hogy az egyenes kádak nemcsak arról kapták a nevüket, hogy a kádtest egyenes. Az egyenes elnevezés a fürdőkád külső határoló vonalaiból jön. Ez azért volt praktikus, mert jelentősen leegyszerűsítette, illetve megkönnyítette a beépítést, és az egyenes vonalaival biztosította a stabilitást. Ha a külső határoló vonalaikat nézzük, akkor ezek az egyenes kádak tulajdonképpen a téglalap alakúak voltak. Az egyenes fürdőkád előnye az előbb említetteken túl, hogy hosszanti helyet foglal el a fal mentén, így a fürdőszoba teréből nem vesz el nagy területet. Azonban ez hátrány is, mert a falfelületből viszont igen, csökkentve ezzel az elhelyezhető fürdőszoba bútorok elhelyezésének lehetőségét. Persze ez a nagy belterű fürdőszobákban természetesen nem hátrány.
A luxus érzés közvetítője, a sarokkád
Sokan azt gondolják, hogy a sarokkád a rongyrázás kategóriájába tartozik. Nagy hely kell az elhelyezéséhez, és drága. Ez azonban csak azok véleménye, akik a fürdőkád típusok területén nem rendelkeznek megfelelő jártassággal. A sarokkádak kínálata ma már igen széles. Vannak különleges paraméterekkel rendelkezők – például exkluzív alapanyag, beépített masszázsrendszer – amelyek persze lehetnek drágábbak, de az alapdarabok ma már nem mondhatók kifejezetten drágábbnak a többi kádtípushoz képest. Ráadásul az sem helytálló, hogy a sarokkád nagyobb helyet foglal el, mint egy egyenes kád. Sőt! Előfordulhat, hogy egy kis méretű vagy sűrűn berendezett fürdőszobába csak ez a típus fér el. Ez a fürdőkád típus alapesetben 120 és 150 cm közötti kiterjedésben érhető el, és íves alakja miatt praktikus térkitöltést tesz lehetővé.
Aszimmetrikus fürdőkád, a megtestesült elegancia érzése
Az aszimmetrikus kádak nem csupán egyesítik a sarokkádak és az egyenes kádak előnyeit de még rá is tesznek egy lapáttal. Hogyan? Az aszimmetrikus kádak esetében ugyanis a kád síkjának elcsúsztatása miatt ugyanakkora szélességen kissé nagyobb belső hosszal rendelkező kád fér el, de a másik irányba nem nyújtja meg jelentősen kád hosszát. Belső kialakítása komfortosabb, szélesebb, és sok esetben ergonomikus.
Szabadon álló kád
A szabadon álló fürdőkád napjainkban reneszánszát éli. A régi korokban előszeretettel alkalmaztak ilyen, önálló lábakon támaszkodó kádtípusokat, amelyek akkoriban öntött vasból készültek.
A mai gyártástechnológiai eljárások lehetővé teszik az egyhéjú akril, az ásványi kompozit, vagy közismertebben, öntöttmárvány elnevezésű, valamint az zománcozott felületű öntött acél kádak készítését.